Сьогодні в день ВДВ – Вшанування пам’яті Павла Ліщинського


Вшанування пам’яті десантника Павла Ліщинського Павло Ліщинський вдв
Сьогодні, 2 серпня, в Україні відзначають День Високомобільних десантних військ (ВДВ) – високо мобільний рід військ, який зазвичай входить до складу Сухопутних військ багатьох країн; є окремим родом військ.
В цей день, за ініціативи десантника 80-ї окремої аеромобільної бригади  ВДВ ЗСУ, міського депутата Віктора Павліва, в знак пам’яті та шани, бойові побратими вшанували могилу загиблого десантника Павла Ліщинського та відвідали родину Ліщинських.

Нині це віддання особливої шани тому, хто у напружений, найкритичніший і найважливіший момент життя нашої країни не відступив і пожертвував собою заради своєї Батьківщини, хто віддав своє життя за мир і незалежність нашої держави.
27 серпня 2016 року до другої річниці трагічної загибелі бійця АТО на могилі буде встановлюватися пам’ятник Павлу Ліщинському.
Павло Миколайович Ліщинський — солдат військової служби за контрактом Збройних сил України, десантник. Народився 1 серпня 1995 року в мкрн Хотінь міста Калуш. Навчався в Калуському вищому професійному училищі, захоплювався історію. У листопаді 2013 року пішов служити в армію на контрактній основі. Служив у 80-й окремій аеромобільній бригаді, номер обслуги гаубично-артилерійського взводу артилерійського дивізіону.
Мати Павла родом із Закарпаття. Батько був мобілізований до війська під час третьої хвилі мобілізації.
Від самого початку російської збройної агресії проти України Павло став на захист Батьківщини та у складі 80 ОАЕМБр вирушив на Луганщину, де обороняв Луганський аеропорт.
Загинув 30 серпня 2014 року під час обстрілу аеропорту російськими бойовиками на 19-му році життя. В родині Ліщинських у Павла залишилися сестра та молодший брат.
3 вересня тіло загиблого вояка зустрічали з почестями в рідному Калуші, поховали 19-річного захисника 4 вересня 2014 року на новому цвинтарі у мікрорайоні Хотінь, де мешкає родина Ліщинських, із численною ходою. Попрощатись з бойовим побратимом приїхав у повному складі гаубично-артилерійський взвод, в якому служив Павло. Напередодні десантники повернулися додому після майже півроку бойових дій на сході.
Павло став першим мешканцем Калуша, який загинув у зоні АТО. 4 вересня 2014 року у Калуші оголошено днем жалоби.
Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
У червні 2015 року Павлу Ліщинському було присвоєно звання Почесного громадянина міста Калуша.
23 серпня 2015 року, у День Державного Прапора України, на фасаді Калуської ЗОШ № 9 у мкрн Хотінь було урочисто відкрито та освячено меморіальну дошку загиблому воїну АТО Павлу Ліщинському. (Відео – Вікна)