Віктор Суворов. Радянська військова розвідка (2016) [pdf]


Передмова. Чому в США немає зовнішньої розвідки 7
Розвідка та її завдання. – Існування в країні зовнішньої розвідки свідчить про існування розвідки внутрішньої. – Після Жовтневого перевороту вожді Радянської Росії вважали народ своїм ворогом, і тому вели війну і розвідку проти нього. – Розвідка та стукацтво. – Тотальне стеження за населенням Радянського Союзу. – Радянська військова розвідка і внутрішня розвідка органів держбезпеки: фронтові і зафронтові розвідники. – Військова розвідка не ділиться на зовнішню і внутрішню, тому що свій народ не числить у стані ворогів і не веде проти нього таємної війни.
Розділ 1. Навіщо потрібна агентурна розвідка 12
Агентурна розвідка і розвідка космічна: в яких випадках шпигун діє ефективніше, ніж супутник. – Навіщо потрібні шпигуни. – Шпигунство в епоху Інтернету і глобальних комунікацій.
Розділ 2. Навіщо потрібна військова розвідка 14
Чому будь-яка держава, що поважає себе, має кілька секретних служб. – НКВС і Розвідупр. – Передача функцій ведення військової розвідки з ЧК в Червону Армію в ході Громадянської війни і причини такого рішення.
Розділ 3. КДБ і ГРУ 19
Військова розвідка і таємна поліція в структурі влади в СРСР та їхні завдання. – Перше головне управління КДБ і ГРУ Генерального штабу. – Армія і КДБ як дві основні противаги і протиборчі сили, які стримують один одного.
Розділ 4. Три рівня військової розвідки 23
Тактика, оперативне мистецтво і стратегія як три рівні військового мистецтва.
– Розподіл військової розвідки на тактичну, оперативну і стратегічну. – ГРУ як вершина гігантської піраміди військової розвідки, що починалася в ротах і батальйонах. – Повідомлення про свіжий бруствер на позиціях німецьких військ в районі станції Понирі 10 липня 1943 роки як найважливіше розвідувальне донесення радянської військової розвідки в ході Другої світової війни. – Роль тактичної розвідки в Курській битві і перелом у війні з Німеччиною.
Розділ 5. Тактична розвідка 28
Тактична розвідка Радянської Армії: органи і розвідувальні підрозділи рот, батальйонів, полків і дивізій. – Структура і завдання штабу на рівні батальйону, полку і дивізії. – Комплектування розвідувальних підрозділів радянських частин тактичного рівня до дивізії включно.
Розділ 6. Чому головнокомандувач сухопутними військами Радянської Армії не мав власного розвідувального управління 32
Організаційна структура Радянської Армії очима західних експертів. – Структура органів керівництва бойовими діями в країнах Заходу і в Радянському Союзі у післявоєнний час. – Фронт як унікальне об’єднання для ефективного управління війсь-
ками під час війни, характерне тільки для збройних сил СРСР. – Чому в Радянському Союзі Головнокомандувачі Військово-Повітряних Сил, Ракетних військ стратегічного призначення і Військ ППО не мали власних розвідувальних управлінь
Розділ 7. Оперативна розвідка 66. Оперативна військова розвідка на рівні армійських корпусів, загальновійськових,
танкових і повітряних армій, військових округів, флотів (а у воєнний час і фрон-тів). – Структура розвідувального управління штабу фронту і завдання його відді-лів. – Структура управління військами військових округів і групами військ і дії цихоб’єднань в разі війни. – Структура і завдання розвідувальних управлінь чотирьох радянських флотів. – Структура і завдання розвідувальних відділів загальновійсь-кових і танкових армій. – Армійські корпуси в Радянській Армії і їх реформування в 1957 році. – Авіаційна розвідка. – Оперативна розвідка і розвідка стратегічна: хто сильніший? – Зарубіжні агентурні мережі оперативної розвідки. – Сили радянської стратегічної і оперативної військової розвідки, а також зовнішньої розвідки КДБ, які працювали проти країн НАТО на прикладі Західної Німеччини (ФРН) і Туреччи-ни в 1960-і-1970-і роки. – Відмінності в методах роботи радянської стратегічної і оперативної військової розвідки. – Особливості вербування агентів офіцерами опе- ративної розвідки. – Переваги і недоліки агентурного добування на рівні оперативної розвідки. – Значення оперативної розвідки в загальній системі радянської військової розвідки на прикладі виявлення системи підземних ядерних фугасів на території ФРН.