ДУШЕТРЕПЕТНІ ОБЕРТОНИ МІЖЕТНІЧНИХ ВЗАЄМИН.


ДУШЕТРЕПЕТНІ ОБЕРТОНИ МІЖЕТНІЧНИХ ВЗАЄМИН. 

Проведення МІЖНАРОДНОЇ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЛІДЕРІВ БАТЬКІВЩИНОЗНАВСТВА «Орлиний дух Карпат: англомовний скринінг»: крок назустріч – це громадянсько-лідерські міжетнічні навчально-пізнавальні студії та змістовний, відпочинок (координатор – Віталій Півторак, учитель української мови і літератури, керівник гуртків «Родовід» гімназії та мовно-літературної творчості Івано-Франківського обласного відділення МАН України).

Калушани провели ІІІ Міжнародну літнью школу лідерів батьківщинознавства

Уже втретє, від 2012 року, реалізовувала свої творчі задуми на базі приватного відпочинкового комплексу «Гердан-Верховина» (селище міського типу Верховина Івано-Франківської області) із 17 по 24 липня.

Тут задіяні діти не лише з України (Івано-Франківщини, Рівненщини, Дніпропетровщини), а й зарубіжжя – Сербії. Цьогоріч у рамках роботи МЛШ буяло українсько-сербське тримовне (анлійська, сербська, українська) міжкультурне комунікування (інтерактивні міні-лекції, практичні заняття: квести, екскурсії, акції, міні-дослідження та ін.) у світиві 85-ліття з часу створення пісні «Гуцулка Ксеня» й 170-річчя ювілею великого сербського громадсько-культурного діяча Вука Стефана Караджича.

Кожен із нас відчув гордість по-своєму. Українці за те, що мають і буковинського Кобзаря, який, перебуваючи під враженням  від історичних фактів про повстання сербів у 1815 р.,  створив баладу «Празник у Такові» (про підготовку народного збурення), а переймаючись подіями визвольної війни балканських слов’ян проти турків у 1875−1876 рр., −  баладу «Сербські ваї», яка, хоч і є переробкою попереднього твору, за своїм ідейно-образним звучанням – окремішня.

Представники сербської дипломатії, котрі горіли зустріччю з нами, але в силу невблаганних реалій не змогли цьогоріч ощасливити нас своїм візитом – надіслали вибачливого листа. І міська влада в особі голови Ігоря Матвійчука, Мар’яни-Божени Постоловської, керуючої виконкому та Віктора Павліва, головного спеціаліста відділу розвитку підприємництва управління економічного розвитку з туризму цінують нашу міжкультурну сподвижницьку місію (завдяки їм уперше мали можливість презентувати Калуш безкоштовно переданими сувенірами з логотипом міста).  Бо ж розуміють, що ми не просто окрилені любомудрям і добросвіттям майбутнього особистості, а ОРЛИНОЗЛЕТНА духом і душею команда однодумців!