ProZorro – щось воно не такє вже і прозоре


Зовсім не прозоро або мій досвід участі у новій системі закупівель

Прошу максимальний репост, можливо дійде до когось, хто приймає рішення.
Недавно у нашому місті відбувся семінар, на якому мені та ще кільком десяткам присутніх красива молода дівчина розповіла, як брати участь в електронних закупівлях і взагалі як це класно, зручно, прозоро та антикорупційно.

‪#‎ProZorro‬ — зовсім не прозоро або мій досвід участі у новій системі закупівель

Прошу максимальний репост, можливо дійде до когось, хто приймає рішення.
Недавно у нашому місті відбувся семінар, на якому мені та ще кільком десяткам присутніх красива молода дівчина розповіла, як брати участь в електронних закупівлях і взагалі як це класно, зручно, прозоро та антикорупційно.
Під враженням почутого і побаченого я вирішив спробувати свої сили в якості продавця. Дуже слушно одразу натрапив на цікавий тендер з постачання кабелів зв’язку на одне із підприємств нашого рідного міста. Сума закупівлі була невелика, ідеальні умови для проби сил. За декілька годин я заповнив усю необхідну тендерну документацію, підготував тендерну пропозицію і за допомогою інтренет-площадки prom.ua – одного із партнерів #ProZorro, подав пропозицію.
З нетерпінням очікував моменту оголошення аукціону. І ось, настала довгоочікувана мить! Автоматизована система розпочала аукціон. Виявилося, що крім мене пропозицію подав ще один продавець. Згідно правил проведення торгів в системі #ProZorro першим робить крок на пониження своєї пропозиції той, чия початкова пропозиція була найдорожчою.
Правого першого кроку дісталося мені. Роблю крок на пониження. У відповідь, мій опонент робить крок на ДВІ гривні дешевше. Оце так співпало!
Переходимо до другого раунду аукціону. Знову роблю крок на певну суму і знову мені дико не щастить! Мій опонент пропонує на ОДНУ гривню дешевше.
Розпочинається третій раунд. Емоції та азарт зашкалюють! Вираховую суму кроку за складною формулою із елементами випадковості, роблю крок і… Знову мій опонент на ОДНУ гривню дешевше! Аукціон завершено, я програв 🙁
Таке неймовірне невезіння у мене викликало обґрунтовану підозру в‪#‎зрада‬ тому, що не все так прозоро, як нам розповідають. Якимось чином мій опонент володів інформацією про суму, яку я виставляв в кожному раунді аукціону. Ще раз уважно перечитав правила проведення закупівель, я звичайно нічого не знайшов про можливість бачити ставку свого суперника.
Все ще перебуваючи під враженням недавнього семінару, на якому мила дівчина нам все так гарно розповідала, я попросив роз’яснити мені яким чином таке відбулося. Техпідтримка prom.ua нічого роз’яснити не змогла, після нетривалої переписки, я зрозумів, що змагання у софістиці, це не те чого я насправді хочу і вирішив оскаржувати результати аукціону.
У відповідь на опис ситуації і прохання дати відповідь по суті я отримав рішення цілої Комісії. Яка більше ніж за два тижні зпромоглася мені просто процитувати пункт порядку проведення аукціону, який жодним чином не пояснив яким чином мій опонент дізнався про розміри моєї ставки.

ПодобаєтьсяПоказати більше реакцій

Коментувати

Коментарі
Natali Zaharova відповіла · 2 відповіді
Igor Popadjuk
Igor Popadjuk Та ви як дєті малиє! )))))))))) Та система складається з трьох!!!!! (в даному випадку) зацікавлених осіб!))))))) І після того як ти зробив свою пропозицію чновник (замовник) її акуратно розрукував і передав конкуренту))))))))))
А система все по закону Переглянути більше

Igor Popadjuk відповів · 4 відповіді
Sergiy Guminilovych
Sergiy Guminilovych Ось до чого звелася переписка із координаторами неПрозоро

Світлина від Sergiy Guminilovych.

Igor Popadjuk відповів · 1 відповідь