Тимур Тумгоев

Звернення Івано-Франківської обласної ради до Президента України!


На сесії Івано-Франківської обласної ради 21.09.2018 року було прийнято рішення “Про звернення обласної ради щодо недопущення екстрадиції громадян до Російської Федерації”, в якому обласна рада вирішила:

1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України П. Порошенка, Верховної Ради України, Генерального Прокурора України Ю. Луценка, голови Верховної Ради України А.Парубія щодо недопущення екстрадиції громадян до Російської Федерації.
2. Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Генеральному Прокурору України Ю. Луценку, голові Верховної Ради України А.Парубію.

3. Звернення опублікувати в газеті “Галичина” та оприлюднити в інших засобах масової інформації області. В зверненні йдеться про те що – “депутати Івано-Франківської обласної ради стурбовані фактом здійснення Генеральною Прокуратурою України 12 вересня поточного року екстрадиції до Російської Федерації інгуша Тимура Тумгоєва,

Тимур Тумгоев

Тимур Тумгоєв

якого кремль звинувачує у тероризмі. Відповідне рішення ухвалив заступник генерального прокурора Євген Єнін. Чиновника не зупинив навіть факт участі екстрадованого у війні проти російських загарбників на сході України. Тимур Тумгоєв – учасник північнокавказького антимосковського підпілля, боєць батальону ім. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальоном Української Добровольчої Армії воює на східному фронті проти московських окупантів. Безумовно, даний факт є проявом цинізму та неповаги до ветеранів АТО, адже за таких обставин завтра Генеральна Прокуратура України може почати видавати Кремлю колишніх атовців, яких Російська Федерація теж вважає терористами та ворогами Росії. Українська прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Тумгоєва на час розгляду його скарги.

Таким чином, діючи в інтересах ворога, влада підкреслила, що вона зневажає міжнародну думку, руйнує нашу військову репутацію в очах світової спільноти, шкодить українському народу, що є найвищим злочином! Вважаємо, що замість задоволення забаганок спецслужб агресора Генеральна Прокуратура України мала б зосередити свої зусилля на розслідуванні причин Іловайської та Дебальцівської трагедій або зайнятися збором доказів проти російських посадовців, з вини яких гинуть українці.

Враховуючи наведене, звертаємося до Президента України, голови Верховної Ради України та Генерального Прокурора України з проханням: – притягнути до відповідальності осіб державних органів, діяльність яких уможливила екстрадицію до Російської Федерації інгуша Тимура Тумгоєва; – в подальшому не допускати подібних проявів цинізму та непрофесійності з боку правоохоронних органів на користь інтересів ворога!

Слава Україні! Героям Слава!”

Прийнято на двадцять третій сесії Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання 21 вересня 2018 року