У Путятинцях попрощались із пам’ятником Щорсу (ФОТО)


“Забити цвях у труну комунізму». Таким гаслом у народі «охрестили» закони про декомунізацію, підписані Президентом 15 травня 2016 року. Вони засуджують комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, забороняють пропаганду їхньої символіки і встановлюють порядок ліквідації їхніх символів.  Один із них причаївся й на Рогатинщині – у селі Путятинці,  інформує ”Рогатка”.

k6bbedko-cgТут свого часу діяв колгосп імені радянського військового діяча періоду російсько-української війни 1917–1922 років Миколи Щорса. До нього входили також Лучинці, Обельниця і Юнашків, але саме у путятинському колгоспному саду встановили погруддя Щорса.

Щорс не лише брав активну участь у бойових діях проти українських військ у 1918-1919 рр., але і займав посаду військового коменданта міста Києва (лютий 1918) і несе відповідальність за військові злочини більшовиків проти цивільного населення української столиці. Зрештою, більшовицький комбриг Щорс загинув 30 серпня 1919 року в боях саме з армією, яка боролося за незалежність України.

Постамент у Путятинцях споруджено у 1972 році, він простояв аж до наших днів, і лише минулого тижня сесія сільради прийняла рішення про його демонтаж. «До цієї справи залучили безробітних жителів Путятинців, котрі перебувають на обліку у районному центрі зайнятості», – повідомив директор РЦЗ Петро Числяк.

fbjns18-poy f5x4kwqjofu

Взявши необхідні інструменти, чоловіки доволі швидко впорались із завданням та знесли погруддя Щорса. Як розповів сільський голова Петро Кучмій, основу для пам’ятника залишили неушкодженою, оскільки у планах селян використати її для майбутнього пам’ятника Небесній сотні. Для цього необхідно 4-5 тисяч гривень, тож у Путятинцях сподіваються, що навесні цю ідею вдасться втілити у життя.

Зоряна Дзера.