В Чернівецькій області відсутні програми для реабілітації АТОвців


Ольга Скобєєва, волонтерка: “На сьогодні у нас в Чернівцях немає комплексних програм реабілітації, хтось може відправити у санаторій якийсь, але це іде дуже складно. Зараз ті автовці, які повернулись через рік, в них повертається рецидив – телефонують родичі, у хлопців віднімає руки, вони не можуть тримати виделку, є такі, їх трусить, вони самі не розуміють, що із ними коїться і їм нікуди звернутись. Я хочу запропонувати програми, які в нас є, також наші соціальні служби отримали гроші на санаторне лікування, тому, батьки, звертайтесь.”

Волонтерка радить рідним та військовим звертатись до соціальних служб, які мають скеровувати на реабілітацію пілся повернення з АТО

“Це має бути санаторне лікування не менше 21 дня. Перший тиждень – це коли організм пристосовується до тих умов. Другий тиждень, коли організм починає перебудовуватись. І лише на третьому тижні починаються якісь рухи. Я, як мама, котра теж відправила свого хлопця, який він поїхав до санаторію і який він повернувся – це була зовсім інша людина. І він сам це зрозумів, але він не знав, куди можна звернутись, їм ніхто не каже , куди можна звернутись.”

Тим часом голова Чернівецької ОДА заявив: «Держава на санаторно-курортне лікування осіб відповідної категорії у березні виділила понад півмільйона гривень. Як тільки використаються дані кошти, і з усіма учасниками АТО, котрі потребують лікування, будуть заключні відповідні договори – угоди, область отримає наступні», – акцентував керівник обласної виконавчої влади.