Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра «Сокіл» («Джура»)Джура – 2017″

З 12 по 16 червня 2017 року на території заповідника «Музей – маєток Самчики» Староконстянтинівського району проходив ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Цьогоріч в змаганнях взяли участь 27 команд з міст, районів та ОТГ області.
Місто Кам’янець-Подільський представляв рій «Подільські джури» позашкільного навчально-виховного об’єднання. Наші джури відмінно виступили на обласних змаганнях та повернулися з перемогою.
У загальному заліку ми вибороли такі місця:
1 місце з виду «Впоряд» (стройова підготовка),
1 місце з виду«Квест» (комплексна командна інтелектуально–екстремальна гра),
2 місце з виду «Ватра» (мистецьке представлення рою),
3 місце з виду «Стрільба» (стрільба з пневматичної гвинтівки),
1 місце в особистій першості зі стрільби із пневматичної гвинтівки ( Коваль Владислав, ЗОШ №12).
Гарні результати показали з виду «Рятівник» (змагання з надання першої долікарської допомоги), «Смуга перешкод», «Бівак» та «Відун». На козацькому колі осавулом табору було обрано ройового нашого рою Коваля Владислава, який відмінно справився з покладеними на нього обов’язками. Також пишаємося тим, що саме наш рій обрали прапороносною групою для проведення церемоніалу при відкритті змагань.
Всі ці дні діти насолоджувалися чарівним світом палацо-паркового ансамблю та неповторною красою тихоплинного Случа. Наш табір стояв на території маєткового парку неподалік «Саду в мурах», який був збудований для теплолюбивих екзотичних рослин. Вражаюча краса 200-літніх ялин, понад 250 видів і форм дерев та квітучих кущів, спів птахів, дзюрчання води фонтану та поскрипування флюгерів Китайського будинку, різноманітні альтанки, купальня надали нам можливість поринути в атмосферу загадкової епохи. Особливо вразила нас краса палацу під час проведення комплексної командно інтелектуально–екстремальної гри «Квест». Гра проходила вночі, вздовж центральної алеї та навколо фонтану горіли старовинні смолоскипи, сам маєток вигравав всіма барвами.
Сподобалося нам нічне патрулювання табору, а також нічні алярми. Але на жаль час проминув дуже швидко і потрібно було збиратися додому.
Рій «Подільські джури»:
1. Коваль Владислав – ЗОШ №12
2. Андріяшко Валентин – ЗОШ №12
3. Кулявий Михайло – ЗОШ №16
4. Пацан Діана – ліцей
5. Шахрай Яна – ЗОШ №12
6. Куца Анастасія – ЗОШ №16
7. Михайлюк Марія – ЗОШ №16
8. Вовшко Анна – ЗОШ №12
9. Ольхова Інна – ЗОШ №12

Готували рій: Барановський В.І., вчитель з предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ №12, Галецька Н.К. та Галецька О.В., керівники гуртків козацько-лицарського виховання «Джура» ПНВО, Гусар С.П., педагог-організатор ЗОШ №16.
Хочемо висловити велику подяку за допомогу у підготовці та відправлені рою на обласний етап начальнику управління освіти і науки, депутату міської ради Світлані Старченко, директору позашкільного навчально-виховного об’єднання Наталії Ілаш, директору загальноосвітньої школи №12 Тетяні Язвінській та директору загальноосвітньої школи №16 В’ячеславу Миколайчуку.